Головна  →  Оголошення  →  25 лютого 2014

Пенсійний фонд інформує! У Києві продовжує діяти робоча група з підготовки пропозицій щодо пошуку шляхів легалізації праці

До складу робочої групи увійшли представники МВС, Мін'юсту, МОЗ, Державної податкової служби, Пенсійного фонду та Федерації профспілок України.

Уряд неодноразово наголошував на необхідності посилення нагляду за дотриманням законодавства про працю та надання додаткових стимулів для виведення робочого місця та заробітної плати в правове поле.

Нелегальна заробітна плата та загалом нелегальна зайнятість є явищами, з якими Уряд буде рішуче боротися.

Боротьба з «конвертними» виплатами та нелегальною зайнятістю тільки адміністративними заходами не має перспектив. Щоб не заганяти економіку   в   тінь,   потрібно поєднувати економічні й адміністративні заходи. Значна кількість порушень у сфері трудових відносин викликана надмірно складними процедурами найму та звільнення з роботи, передбаченими трудовим законодавством. Через такі порушення страждають і працівники, які жертвують своєю майбутньою пенсією, і держава, яка недоотримує значні суми податків у бюджет.

Таким чином, лише лібералізувавши ринок праці, з”являється можливість ефективно боротися з порушеннями шляхом встановлення більш жорсткої відповідальності для роботодавця. Найрадикальніше, аж до кримінальної відповідальності  треба  карати  неналежне оформлення трудових відносин. Лише комплексний підхід до  детінізації  ринку   праці, врахування інтересів працівників і роботодавців дозволить збільшити надходження у Пенсійний фонд і тим самим стабілізувати пенсійну систему   та   підвищити   гарантії соціального захисту населення.

Кожен громадянин має чітко зрозуміти, що причина майбутньої мізерної пенсії - у його нинішній нелегальній праці та «сірій» зарплаті. Нелегальне працевлаштування та зарплата «в конверті» - це прямий шлях до злиденної старості. Пояснення просте: відсутність відрахувань у фонди соціального страхування - це, у кращому випадку, майбутня мінімальна пенсія. Також, нелегальне працевлаштування обмежує доступ працівника до соціальних гарантій.

   Чи хотів би хтось із нинішніх працездатних громадян отримувати в майбутньому   мінімальну   пенсію? Думаємо, що ні.  Тому необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб забезпечити майбутньому пенсіонерові гідну старість. І одним із таких необхідних кроків має стати боротьба з нелегальною працею та зарплатою «в конвер­тах». 

  

Відділ надходження, прогнозування платежів

управління Пенсійного фонду України

в Голосіївському районі м.Києва

200-87-61

 

Перейти до спискуВерсiя для друку