Головна  →  Правові новини  →  5 січня 2018

Технічну документацію на ліфт потрібно зберігати 10 років

 
Кабмін привів у відповідність з європейським законодавством Технічний регламент ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів. Тепер він відповідає положенню Директиви ЄС від 26 лютого 2014 року № 2014/33 / ЄС.
 
Так, при монтажі ліфта будуть прийматися всі необхідні заходи, щоб в шахтах ліфтів не розміщували трубопроводи і сторонню електропроводку або арматуру. Встановлено, що орган державного ринкового нагляду усуває невідповідність вимогам, зокрема, в разі якщо:
 
- не нанесено знак відповідності технічним регламентам;
 
- ідентифікаційний номер призначеного органу, залученого на етапі контролю за виробництвом, нанесено з порушенням вимог, або не нанесено;
 
- не складені декларація про відповідність або вона не відповідає встановленим вимогам;
 
- органу державного нагляду обмежений доступ до технічної документації, або вона надана не в повному обсязі або відсутній.
 
Монтажник і виробник повинні зберігати технічну документацію, декларацію про відповідність і в разі необхідності документи про схвалення системи управління якістю протягом 10 років після введення в обіг ліфта і його компонентів безпеки (раніше зберігалася тільки декларація про відповідність або її копія).
 
Також Технічним регламентом визначені права і обов'язки виробників, розповсюджувачів, продавців і імпортерів ліфтів і їх компонентів.
 
Зокрема, встановлено, що імпортер або розповсюджувач, який вводить в обіг компонент безпеки для ліфтів під своїм найменуванням або модифікує вже введений в обіг компонент, повинен виконувати обов'язки виготовлювача (підготувати необхідну технічну документацію, провести процедуру оцінки відповідності і т.д.).
 
Відповідний Технічний регламент затверджений постановою Кабміну від 21 червня 2017 року № 438, яка набула чинності сьогодні, 5 грудня.
Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг