Головна  →  Оголошення  →  24 лютого 2016

Інформація про стан розвитку туризму в Голосіївському районі міста Києва

Сучасна туристична індустрія є однією з найбільш високо прибуткових галузей у світовій економіці. Розвиток туризму є стимулом розвитку інших секторів економіки (у тому числі транспорту, зв’язку, торгівлі), сприяє збільшенню надходжень до бюджету.

Туризм в цілому є галуззю економіки, що дозволяє при порівняно невеликих капіталовкладеннях забезпечити економічно рентабельне використання ресурсів: історико-культурної спадщини, традицій, природи.

Тому, для Голосіївського району м. Києва, одного із центральних районів столиці України,  в якому зосереджено великий природно-рекреаційний та історико-культурний потенціал,  туризм є одним із пріоритетних напрямків розвитку соціально-економічної та культурної сфер.

Голосіївський район розташований у південно-східній  частині Києва, займає площу 15 635,56  га, що складає  18,9 % від загальної площі м. Києва та  має потужний туристичний потенціал і розвинену інфраструктуру.

Так, туристична інфраструктура району є однією з найбільших серед районів м.Києва і станом на 01.01.2016 року включає в себе 286 суб’єктів підприємницької діяльності, в т.ч.: 179 – туроператорів, 95 – турагентів, 12 – туроператорів внутрішнього та в’їзного туризму; 38 закладів розміщення, з них 14 готелів, 24 заклади готельного сервісу в т.ч. хостели; 17 санаторно-курортних закладів.  Мережа туристичних формувань Голосіївського району м.Києва нараховує 30 гуртків спортивного та краєзнавчого туризму.

На території Голосіївського району зареєстровано 778  пам’яток культури, архітектури, природи та містобудування, з них 106 – національного значення.

Більша частина території району — зелена зона, яка простягається  від Голосієва до Конча-Заспи. 

6 170,0 га  району  займають  зелені насадження, туристично-рекреаційні зони, які включають великі лісопаркові масиви, 32 парки та сквери, 5 зон відпочинку, 2 міських пляжі, рекреаційні ландшафти, природно-заповідні об’єкти, території історико-культурного призначення. Значну частину природного потенціалу Голосіївського району складає Національний природний парк «Голосіївський».  Це унікальні ресурси для перспективного розвитку туризму та найбільш збережена частина природного довкілля столиці.

В районі сконцентровано потужний економічний потенціал, який складається з багатогалузевої промисловості, будівельного комплексу, системи галузей комунального господарства, транспортних засобів тощо. Всього  - 87 промислових підприємств.

На території району розташовано 53 академічних науково-досліднихустанов. Багато досягнень, які складають славу вітчизняної науки, пов’язані з Інститутом електрозварювання ім. Є.О.Патона, Інститутом ядерних досліджень, Інститутом кібернетики ім.Глушкова, Головною астрономічною обсерваторією,  Інститутом онкології та ін.

В Голосіївському районі здійснюють свою діяльність 13 вищих навчальних закладів, серед яких відомі в Україні і за її межами Національний університет біоресурсів і природокористування (колишня Українська сільськогосподарська академія), Національний університет харчових технологій, факультети Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київський інститут музики ім. Р.М.Глієра, Київська муніципальна академія естрадно-циркового мистецтва та ін.  

На території Голосіївського району м. Києва функціонує 102 бібліотеки, серед яких слід відзначити Національну наукову бібліотеку ім. Вернадського НАН України. Бібліотека має найповніше зібрання пам’яток слов’янської писемності та рукописних книг, обов’язковий примірник усіх друкованих творів України, починаючи з 1917 року, також в бібліотеці зберігається бібліотечно-архівна колекція „Фонд Президентів України”.

В району розташовані спортивні споруди загальнодержавної та міської власності, зокрема КП “Київський іподром”, Центральна навчально-тренувальна база з ковзанярського спорту “Льодовий стадіон”, ДП ”Олімпійський навчально-спортивний центр” та Учбово-спортивна база „Конча-Заспа” ЗАТ Футбольний клуб „Динамо-Київ”.

Туристичну привабливість Голосіївського району доповнюють  5 музеїв, серед яких найпопулярнішим туристичним об’єктом відвідування є Національний музей народної архітектури та побуту України, а також 43 діючих культових храмів, у   т.ч. 5 монастирів.

Серед заходів подієвого туризму слід відзначити найрезонансніші  районні масові дійства, що їх організовує управління культури, туризму та охорони культурної спадщини:

-        широкомасштабний районний проект «День Києва в Голосієво», в рамках якого відбуваються мистецький фестиваль «Голосіївські сонячні дзвони» та туристичний фестиваль «Голосієво – перлина Києва;

-        патріотична акція «Територія Гідності» за участю громадських організацій волонтерів та ветеранів АТО, в рамках якої відбуваються соціально-патріотична широкомасштабна програма «Великдень єднає» та соціально-патріотична програма до Дня захисника України «Сила нескорених!»;

-        мистецька патріотична програма до Дня Прапора та Дня Незалежності України;  

-        театралізоване дійство засвічення районної ялики «Новорічна зірка сяє – в Голосієво збирає» з використанням логотипу «Київ – місто, де все починається» на Либідській площі та ін.

Також великою популярністю у киян користуються свята народного календаря на території Національного музею народної архітектури та побуту України та заходи на території НК «Експоцентр Украйни», серед яких найбільш відвідуваним у 2015-2016 роках став проект «Зимова країна».

Отже, враховуючи те, що Голосіївський район міста Києва є науковим, промисловим, культурним, навчальним та духовним осередком столиці, має історичну концентрацію значної кількості культурних об’єктів, ресурсів та творчих сил, можна дійти висновку, що район має усі можливості стати платформою туристичних та культурних ініціатив, а також  отримати додаткові перспективи – стати провідним центром культури та інноваційних підходів, долучаючись до різнопланових проектів і програм, що буде вагомим підґрунтям  розвитку туризму в Голосіївському районі.

 Разом з тим, протягом 2015 року в Голосіївському районі м.Києва було організовано  ряд  системних  заходів, направлених на розвиток  туризму:

-    створено інформаційну базу даних туристичних ресурсів, що постійно поновлюються новими об’єктами туристичної сфери;

-     здійснюється паспортизація туристичних об’єктів району, наразі управління культури, туризму та охорони культурної спадщини підготовлено паспорти на 62 об’єкти району;

-    туристичні підприємства району та представники адміністрації брали  активну участь у Міжнародній туристичній виставці  «Україна – подорожі та туризм» UITМ - 2015 та з 30 вересня по 2 жовтня на 22-му Міжнародному туристичному салоні «Україна»

-   створено Календар подій Голосіївського району м.Києва;

-    започатковано Відкритий туристичний чемпіонат Голосіївського району «Голосіївський дуб»;

-    на території Національного природного парку «Голосіївський» створено два сучасні розважальні комплекси «Мотузкові парки»;

-     з метою створення позитивного іміджу Голосіївського району, популяризації народних звичаїв та обрядів, невичерпних туристичних ресурсів. організації змістовного дозвілля дітей, молоді та дорослого населення було організовано13 загальнорайонних культурно-мистецьких заходів родієвого туризму.

Для забезпечення розвитку туристичної галузі у 2016 році  передбачається:

v     продовження роботи по обліку об’єктів, моніторингу та аналізу інфраструктури та розвитку туристичної сфери Голосіївського району;

v     сприяння участі туристичних підприємств району у міжнародних туристичних виставках;

v    пристосування об’єктів рекреації та культурної спадщини для провадження туристичної діяльності;

v     розроблення туристсько-екскурсійних путівників про туристичні можливості Голосіївського району м. Києва;

v     розроблення туристичних маршрутів по території Голосіївського району столиці;

v     створення, видання та розміщення календаря  подій  на суб-веб сторінці Голосіївської РДА офіційного Інтернет-порталу КМДА;

v    організація районних масових заходів щодо популяризації туризму в районі: туристичні змагання до Дня Києва та Дня столиці, Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні;

v    забезпечення участі районних команд у заходах зі спортивно-оздоровчого туризму згідно календарного плану спортивно-оздоровчих та масових  туристичних заходів в м.Києві на 2016 рік;

v    розвиток подієвого туризму в районі, зокрема започаткування Дня Європи в Голосієво «УКРАЇНА. БОЛГАРІЯ. ТВОРЧИЙ ДІАЛОГ»;

v     МІТИНГ-РЕКВІЄМ до 30-річчя Чорнобильської трагедії «ЧОРНОБИЛЬСЬКА ТРАГЕДІЯ: 30 РОКІВ ПОТОМУ».

v     створення позитивного іміджу району та міста з метою  його інтеграції у світовий культурний простір.

 

Розвиток інфраструктури туризму і гостинності

Туристичні підприємства

Туристичні послуги у Голосіївському районі надають 286 об’єктів туристичної діяльності в тому числі:

туроператорів – 179,

турагентів – 95,

туроператорів внутрішнього та в’їзного туризму – 12.

 

Туристичні потоки

(за даними державного статистичного спостереження ф.№1-туризм      (осіб)

 

Кількість туристів, обслугованих суб'єктами туристичної діяльності Голосіївського  району

Із загальної кількості туристів

Кількість екскурсантів

іноземні туристи

туристи – громадяни України, які виїжджали за кордон

внутрішні туристи

2013

127947

7478

112434

8035

4122

2014

147568

1093

133272

13203

165

 Туристичні підприємства району беруть  активну участь у міжнародних туристичних виставках. Зокрема, з 26 по 28 березня поточного року на Міжнародній туристичній виставці  «Україна – подорожі та туризм» UITМ - 2015 та з 30 вересня по 2 жовтня на 22-му Міжнародному туристичному салоні «Україна» Голосіївський район був представлений туристичними підприємствами: туристичним оператором «Turtess», туристичними компаніями «Дінадіс», «Наталі-турс», «Робінзон Турс», «Трускавецькурорт», «Coraltravel», туристичними операторами «TUI», «Горячие туры», Національним музеєм народної архітектури та побуту України.

 • Готельне господарство

Стан готельного господарства 

Готельні послуги  у  Голосіївському районі м.Києва надають 6 зіркових готелів та 8 беззіркових

Зіркові готелі:

-         Готель «Holiday Inn» ****, вул. Горького, 79;

-         Ресторанно-готельний комплекс «Парк-готель «Голосієво» ****, просп. 40-річчя Жовтня, 87-А;

-         Готель «Ramada Encore»***, вул. Столичне шосе, 103;

-         Готель «Кооператор»***, вул. Саксаганського, 53/80;

-         Київський готель «Мир»*** Київської філії ТОВ «Ардена»,  просп. 40-річчя Жовтня, 70;

-         ПАТ «Готель «Голосіївський»**,  просп. 40-річчя Жовтня, 93.

Беззіркові готелі:

-         Готель-кафе «Парк» ТОВ «Криз», просп. 40-річчя Жовтня, 90/2;

-         Готель «Піано» СПД Стрільченко, просп. 40-річчя Жовтня, 130/57;

-         Готель «Видубичі» ДП ТОВ «Бісан-Інвест», вул. Промислова, 4;

-         Готель КП «Готель«Знання», вул. Микільсько-Ботанічна, 31;

-         Готель «Автокемпінг ТОВ «БМВ»,  вул. Писаржевського, 6,  (Науки, 33-А);

-         Ресторанно-готельний комплекс «Влада» ФОП Прищепчук, вул. Бродівська, 79 А;

-         Готельний комплекс «Феофанія» ДП НАН України, вул. Метрологічна, 14;

-         Готель «Лавіліа» ФОП Добовик, вул. Вільямса, 36.

Загальна кількість номерів у готелях району станом на 01.09 2015 року складає 1962  одиниць,  одночасна  місткість – 2777 місць.

 

Відповідно до Схеми розміщення готелів у м.Києві на період до 2020 року в Голосіївському районі м.Києва було передбачено будівництво та реконструкцію 45 готелів. Завершено будівництво, введено в експлуатацію та надають готельні послуги чотири готелі, а саме: три зіркових - Парк-готель «Голосієво»**** на 53 номери, «Holiday Inn»**** на 208 номерів, «Ramada Encore»*** на 322 номери та один малий готель - ресторанно-готельний комплекс «Влада» на 28 номерів.

Із числа об’єктів будівництва визначених Схемою розміщення готелів у м.Києві на період до 2020 року, до Міської цільової програми розвитку туризму до 2015 року внесено будівництво торговельно-офісного комплексу «Кроун-Плаза» з готелем, закладами громадського харчування, приміщеннями розважального призначення та паркінгом по вул.Фізкультури, 23 і 30, вул.Короленківській, 16-20 та пров.Фізкультури, 5. Управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини здійснено моніторинг об’єктів будівництва закладів розміщення. За результатами моніторингу визначено наступне: власником території забудови відповідно до рішення Київської міської ради від 21.05.2009 № 475/1531 визначено ВАТ «ІТТ-Плаза» (нині ПАТ «ІТТ-Плаза»). Попередній термін завершення будівництва – 2015 рік. За інформацією представників ПАТ «ІТТ-Плаза» отримано дозвіл на підготовчі роботи, затверджено проект та технічні умови. Влітку 2011 р. відбулися випробувальні роботи на свайному полі будівельної ділянки. Надалі  роботи були призупинені у зв’язку з відсутністю фінансування. Наразі роботи не ведуться.

Разом з тим, серед зазначених у Схемі об’єктів є такі, будівництво яких не буде здійснюватися через об’єктивні причини: зміна цільового призначення земельної ділянки, заборона будівництва тощо.  Листом від 26.03.2014 № 100-2098  Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація звернулася з пропозицією до Управління туризму Київської міської державної адміністрації щодо виключення зазначених об’єктів Голосіївського району із Схеми розміщення готелів у м. Києві на період до 2020 року.

 

Розвиток рекреаційного господарства

 У звітному періоді управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини спільно з балансоутримувачами рекреаційних зон було продовжено роботу по інвентаризації об’єктів туристично-рекреаційної сфери та курортного господарства з метою подальшого їх включення до реєстру туристично-рекреаційного переліку. 

На території Голосіївського району м.Києва  знаходиться 32 парки та сквери.

Об’єктами особливої привабливості туристично-рекреаційної сфери є парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва національного значення: парк Виставки досягнень народного господарства України (балансоутримувач НК «Експоцентр України»), парк «Феофанія» (балансоутримувач - Національна академія наук України) та  Голосіївський парк культури і відпочинку ім.М.Рильського (балансоутримувач Державне підприємство Національний природний парк «Голосіївський»).

Разом з тим, на території Національного природного парку «Голосіївський» виділені кілька рекреаційних зон: урочище «Бичок», урочище «Теремки», рекреаційна зона «Китаєво» та 3 зони комфортного відпочинку: «Незабудка» біля Столичного шосе, «Дідорівська» біля озера Дідорівка та «Пирогово» у лісовому масиві поблизу Національного музею народної архітектури та побуту України. На території зон відпочинку встановлені альтанки, накриття від непогоди, є обладнання для розведення багаття та сміттєзбірники.

Значну туристично-рекреаційну функцію здійснюють рекреаційні зони біля води «Дніпровська Рив’єра» і «Галерна» та 2 озера на території житлового масиву «Теремки – 2», які перебувають на балансі КП «Плесо».

Крім того, у лісопарковому масиві «Конча-Заспа» (балансоутримувач КП «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа») створено 7 зон короткочасного відпочинку: «Ласкаво просимо», «Конча-Заспа», «Привітна», «Сосновий бір», «Лісова криниця», «Березовий гай» та рекреаційна зона в затоці річки Коник. Усі зони відпочинку обладнані альтанками, накриттями від непогоди, лісовими меблями, інформаційними панно, сміттєзбірниками. У зоні відпочинку «Привітна», крім того, обладнано стоянку для автомобілів та місця для розведення багаття.

         З метою розробки план-схеми рекреаційних і пішохідних зон інформуємо про туристичні маршрути, прокладені на території Голосіївського району. Так, Національним природним парком «Голосіївський» розроблено мережу 5-ти пішохідних екологічних стежок: «Теремківскьий ліс»; «Голосіївські схили біля Дідорівських ставків»; «Стежками Голосіївських монахів»; «Китаївські озера Голосієва»; «Від Феофанії до Дідорівки». На території лісництва «Конча-Заспа» та лісопаркового господарства «Конча-Заспа» облаштовано вказівниками дві екологічні стежки: «Голосіївська» та «Лісники». По парковій зоні Національного комплексу «Експоцентр України» прокладено та промарковано пішохідний туристичний маршрут довжиною 5,6 км під назвою «Маршрут здоров’я».

 

Санаторно-курортне  господарство 

Голосіївський район має цінні курортологічні ресурси. Цілісні лісоозерні природні комплекси з комфортними мікрокліматичними характеристиками, сприятливі природні умови зумовили розвиток санаторно-курортно-оздоровчого напрямку туризму. Голосіївський район м. Києва охоплює такий кліматичний рівнинний курорт загальною площею 1 587 Га, як Конча-Заспа, умови місцевості якого сприятливі для лікування захворювань органів кровообігу та нервової системи.

Всього у Голосіївському районі функціонують 17 санаторно-курортних закладів. Упродовж звітного періоду (всесезонно) надавали санаторно-курортні послуги наступні заклади:

-         Дочірнє підприємство «Клінічний санаторій «Жовтень», Столичне шосе, 27км;

-         Державне підприємство санаторій «Конча-Заспа», вул.Столичне шосе, 215;

-         Дитячий санаторій «Озерний», вул. Ліснича, 3;

-         Санаторій-профілакторій Київського національного університету Тараса Шевченка, вул. Ломоносова, 36;

-         Санаторій-профілакторій НУБіПУ закритого типу, вул.Генерала Родімцева, 3;

-         Оздоровчий комплекс з санаторно-профілакторним лікуванням «Сокіл», вул. Столичне шосе, 28 км;

-         Лікарня відновного лікування МВС України, Дніпропетровське шосе, 3-5;

-         ДУ База відпочинку «Конча-Заспа», вул. Столичне шосе, 28 км.

Наразі завершено літній туристично-курортний період закладів, які працюють у сезонному режимі:

-         Будинок відпочинку «Конча-Заспа», урочище Конча-Озерна;

-         База відпочинку «Ластівка», вул. Столичне шосе, 29 км;

-         База відпочинку «Автотранспортник», урочище Конча-Озерна;

-         База відпочинку «Автомобіліст», вул. Столичне шосе, 25 км;

-         База відпочинку «Озерце», вул.Столичне шосе, 26 км;

-         База відпочинку «Конча-Заспа «Форвард», вул. Столичне шосе, 19 А;

-         Дитячий табір відпочинку «Сокіл», вул. Столичне шосе, 28 км;

-         Дитяча туристично-екскурсійна база «Юний турист», вул. Заболотного, 144;

-         Лікувальний комплекс «Феофанія», вул.Академіка Лебедєва, 31.

Спеціалізованими (оздоровчими) засобами розміщування Голосіївського району м.Києва кількість оздоровлених, осіб становить: у 2013 році 12474 тис. осіб, у 2014 році 14005 тис. осіб. (за даними державного статистичного спостереження ф.№1-КЗР).

 

Об'єкти туристичного призначення

 Невід’ємною частиною туристичної інфраструктури є музеї. В Голосіївському районі м. Києва на сьогодні функціонують: Національний музей народної архітектури та побуту України, Київський літературно-меморіальний музей М. Рильського, Музей видатних діячів української культури: Л.Українки, М.Лисенка, П.Саксаганського, М.Старицького, історико-меморіальний музей М.Грушевського.  

Експозиції музеїв постійно поновлюються новими експонатами Музеї Голосіївського району щороку відвідують близько 280 тис. осіб.  

Спільними проблемами  для всіх музеїв району й міста є відсутність зовнішньої реклами та загальнодержавних заходів з популяризації музеїв,  придбання літератури, проблема реставрації музейних експонатів, проведення  ремонтів приміщень та ін.

Крім державних музеїв на території Голосіївського району знаходиться музей Меду при Інституті Бджільництва УААН. Музеї історії створено при вищих навчальних закладах району та при деяких промислових підприємствах .

Окремої уваги заслуговують шкільні музеї. На сьогодні в районі існує 14 музеїв при загальноосвітніх навчальних закладах. У наш час, коли йдуть активні пошуки ефективних засобів формування самосвідомості учнівської молоді, «виховання історією» набуває особливої актуальності. 

Важливим об’єктами туристичної інфраструктури району є об’єкти культурної спадщини.

Відповідно до Інформаційного зведеного переліку об'єктів культурної спадщини на території Голосіївського району зареєстровано 778 об’єктів культурної спадщини, серед них 26 пам’ятників монументального мистецтва.

Перспективним в районі є також розвиток, підтримка та пропагування релігійного паломницького туризму. Голосіївський район туристично привабливий об’єктами релігійно-історичної спадщини України. Найвідоміші – Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир, Свято-Троїцький чоловічий монастир «Китаївський Пустинний скит», монастир «Свято-Покровська Голосіївська пустинь», Свято-Вознесенська (Деміївська) церква. Поряд з древніми храмами зведені сучасні, такі як Храм Преображення Господнього, Спасо-Преображенський храм, Введенський Обиденний храм, Церква Різдва Богородиці.

 

Розвиток індустрії розваг 

З метою розвитку об’єктів туристичного призначення (туристичних атракцій), Голосіївська районна в місті Києві державна адміністрація приділяє велику увагу модернізації та розширенню мережі парків розваг.

На території Голосіївського району знаходяться два комплекси розважальних атракціонів та човнова станція у Голосіївському парку культури та відпочинку ім. М. Рильського, а також пункт прокату катамаранів на озері Дідорівка у Голосіївській лісопарковій зоні.

У звітному періоді на території Національного природного парку «Голосіївський» створено два сучасні розважальні комплекси «Мотузкові парки»: на озері Дідорівка та третьому озері Оріховатських ставків. Комплекси перешкод мають маршрути різної складності для дітей та дорослих.

Інфраструктура індустрії розваг для дітей та дорослих створена у торгівельно-розважальному комплексі «Магелен» (просп. Глушкова, 13) та торгівельно-розважальному комплексі «Оcean Plaza» (вул. Червоноармійська, 176), де улаштовано мережу розваг для дітей та дорослих: кінотеатри, дитячі ігрові зони, боулінг та кафе, 8 кінозалів кінотеатру «Сінема-Сіті» та ін.

На височині «Китаївського» урочища біля входу до печер Свято-Троїцького чоловічого монастиря (вул. Китаївська, 15) знаходиться оглядовий майданчик  з видом на споруди монастиря, низку Китаївських ставків, лісопарковий масив Китаївська пустинь.

На нижньому озері каскаду Оріховатських ставків у Голосіївському парку культури та відпочинку ім. М Рильського функціонує оглядовий майданчик (бельведер). Майданчик розміщено над водою. З майданчика відкривається вид на озеро та Голосіївський парк.

Крім того, на території Голосіївському парку культури та відпочинку ім.М.Рильського функціонують розважальні атракціони та оглядове колесо висотою 25 м з видом на природні та архітектурні ландшафти Голосіївщини.

Також, у Голосіївському районі знаходиться парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва «Феофанія» НАНУ (вул. Академіка Лебедєва) з широкими мальовничими краєвидами на Свято-Пантелеймонівський монастир. Проектом реконструкції та благоустрою парку Феофанія передбачено будівництво двох оглядових веж, оглядових майданчиків та інших об’єктів.

 

Екскурсійна діяльність 

Екскурсія є невід'ємною складовою туристичного продукту. Саме вона визначає пізнавальну сутність будь-якого маршруту, завдяки їй туризм позитивно впливає на особистість, збагачує її новими знаннями, інформацією, враженнями.

В туристичній галузі київського регіону розроблено широкий спектр тематичних екскурсій. Перелік міських екскурсій включає автобусні екскурсії з відвідуванням туристично привабливих місць Голосіївським районом:

-         «Київ – столиця України»;

-         «Героїчна оборона Києва у липні-вересні 1941 року»;

-         «Патонівський шов» ;

-         «Літератори ХХ століття у Києві»;

-          «Літератори XІX століття у Києві»;

-         «Леся Українка у Києві»;

-         «Сонце української музики» (з відвідуванням музею М.В.Лисенка) ;

-         «Максим Рильський у Києві»;

Крім того, гостям та мешканцям столиці пропонуються пішохідні екскурсії:

-  «Я тут живу, я тут учусь» ( ознайомлення з Голосіївським районом);

- «Київ – місто музеїв» (з відвідуванням Національного музею народної архітектури та побуту України) ;

-  «Загадкове Китаєво» (сезонна, квітень-жовтень) ;

- Відвідування Київського  літературно-меморіального музею М. Рильського;

-  Відвідування Меморіального будинку-музею М.В. Лисенка;

-  Відвідування Музею бджільництва України;

- Відвідування музею видатних діячів української культури Л.Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького.

Вивчається питання щодо розширення тематики екскурсій, оскільки район має величезний історико-культурний та релігійний потенціал і є можливість впроваджувати в життя нові автобусні та пішохідні екскурсії, серед яких особливою популярними можуть стани: походи по Голосіївському лісопарку, Національному музею народної архітектури та побуту України; екскурсії по Галерному острову, Китаївській пустині, до Голубих озер, Національного музею бджільництва України. Їх конкретність, емоційний вплив на туристів та екскурсантів роблять екскурсію ефективною формою популяризації та пропаганди історико-краєзнавчих знань, національно-культурної спадщини і вигідно вирізняють їх з-поміж інших форм пізнавально-просвітницької роботи.

Наразі управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини розробляється екскурсія «Золоте кільце Голосієва», по п’яти монастирях  Голосіїва.

Спортивний  та  краєзнавчий  туризм 

Упродовж звітного періоду туристичні команди району брали участь у районних та міських змаганнях зі спортивного  туризму, зокрема:

-   відкритому Кубку м.Києва із спортивного пішохідного туризму «Відкриття сезону» (15.03.2015) команда «Пік Анаконди» (ДЮК «Олімпія»);

-    міському конкурсі-грі «Краєзнавчий калейдоскоп» (21.02.2015) команди загальноосвітніх шкіл району;

-    XIІ міській туристко-краєзнавчій акції учнівської молоді, «Пізнай свій край – пізнай себе» (14.03.2015) учні загальноосвітніх шкіл району, 547 учасників;

-   відкритих міських змаганнях зі спортивного орієнтування серед учнівської молоді м. Києва на дистанції "Вибір" (15.03.2015);

-    чемпіонаті міста Києва з пішохідного туризму «Смуга перешкод» (05.04.2015р.);

-    чемпіонаті України зі спортивного орієнтування «Кубок України»,  за маршрутом урочище «Теремки» - лісо-парковий масив «Феофанія» (23-25.04.2015 р.);

-     участь у змаганнях зі спортивно-пішохідного туризму за Кубок України учасників команди «Пік Анаконди» дитячо-юнацького клубу «Олімпія» ЦС «Щасливе дитинство» 26-27.09.2015;

-      участь туристичної команди «Пік Анаконди» дитячо-юнацького клубу «Олімпія» ЦС «Щасливе дитинство» у міських змаганнях «Осінній лист» зі спортивного (пішохідного) туризму на зв’язочно-командній дистанції «Смуга перешкод», ІV клас, на дистанції ІІІ та ІV рівнів складності (стіна Зеленого театру, м. Арсенальна 18.10.2015);

-   змагання зі спортивного (пішохідного) туризму на зв’язочно-командній дистанції «Смуга перешкод зв‘язок», ІІІ клас, «Голосіївський ліс 2015» серед команд туристичних гуртків ЦС «Щасливе дитинство» (Голосіївський ліс, 15.11.2015) та ін.

Крім того, у звітному періоді відбулися туристичні походи в Карпати та на Кавказ, які здійснили команди «Університет» ДЮК «Ровесник» та «Пік Анаконди» ДЮК «Олімпія».

 

Транспортна інфраструктура туризму 

З метою створення безпечних дорожніх умов для проведення екскурсій, протягом звітного періоду управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини вивчено питання щодо наявності місць паркування і стоянок туристично-екскурсійного транспорту біля об’єктів туристичного огляду у Голосіївському районі м.Києва.

Стоянками та місцями для паркування екскурсійного транспорту в Голосіївському районі облаштовані наступні об’єкти: усі зіркові готелі району, Національний музей бджільництваУкраїни при Національному науковому центрі «Інститут бджільництва імені П.І. Прокоповича», Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, парк «Феофанія», НК «Експоцентр України», Головна астрономічна обсерваторія НАНУ, найбільш відвідувані культові храми: Свято-Пантелеймонівський жіночий монастир, Свято-Троїцький Китаєвський чоловічий монастир, монастир «Свято-Покровська Голосіївська Пустинь», Спасо-Преображенський собор, Храм Різдва Пресвятої Богородиці.

Потребують облаштування стоянками для туристичного та екскурсійного транспорту: Національний музей народної архітектури та побуту України (розширення в межах вхідної групи), Історико-меморіальний музей М.Грушевського (вул.Паньківська, 9), Голосіївський парк культури і відпочинку ім. М.Рильського (вздовж просп. 40-річчя Жовтня) та парк «Лиса гора».

У Голосіївському районі міста Києва функціонує автокемпінг «Кемпінг №1 Київ» на території НК «Експоцентр України». Автокемпінг розрахований на 300 місць для автодомів та парковку на 50 автомобілів. Територія обладнана усіма зручностями для відпочинку, санвузлами та кухонним блоком, сервісом для  обслуговування транспорту.

З метою розробки схеми мережі кемпінгів та мотелів на території м.Києва Голосіївською районною в місті Києві державною адміністрацією розроблено та надано до Управління туризму Київської міської державної адміністрації пропозицію щодо розміщення кемпінгу на території Голосіївського району м.Києва.

Автокемпінг під умовною назвою «Пирогово» запропоновано розмістити на розі вул. Заболотного та проїзду до Національного музею народної архітектури та побуту України. Можлива площа забудови близько 1,5 га. Упродовж багатьох років територія не освоюється. Поруч створюється стихійна стоянка автотуристів Національного музею архітектури та побуту України. Створення автокемпінгу забезпечить облаштування рекреаційної зони, збереження природного ландшафту території та, одночасно, зменшить дефіцит готельно-розважальної інфраструктури для автотуристів, збільшить потік автотуристів до м.Києва. Автокемпінг може включати готельний сервіс, автостоянку, торгівельну зону, об’єкти ресторанного господарства, інфраструктуру розваг.

 

Міжнародна співпраця 

З метою участі в міжнародних заходах та організації міжнародної співпраці в сфері туризму в Голосіївському районі створено культурно-освітній проект «Діалоги щирості». Проект реалізується управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини на базі Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району за участі Міжнародної громадської організації «Інтернаціональний союз». В рамках зазначеного проекту під гаслом «Україна-Європа-Світ: відкриваємо обрії» бібліотеками Голосіївського району м. Києва було проведено низку різнопланових заходів присвячених Дню Європи, а саме: круглі столи, бесіди-спілкування, інформаційні години, конволюти, вікторини, імідж-коктейлі, хвилинки читання, літературні візитки, виставки-панорами, перегляди фільмів та ін.

 

Маркетингова діяльність 

З метою підтримки ефективної  маркетингової діяльності, направленої на популяризацію м. Києва Голосіївською районною в місті Києві державною адміністрацією здійснюються наступні заходи.

На замовлення Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації випущено туристичний буклет «Голосієво – перлина Києва».

У результаті плідної науково-дослідної роботи видано книгу про Голосіївський район м.Києва «Опис землі Голосіївської» (атор В.Гузій).

З метою наближення інформації про туристичний потенціал району до широких верств населення підготовлено Ілюстрований путівник «Прогулянка вулицями та історичними місцями Голосіївського району». Видання  розповідає про історію створення Голосієва, висвітлює пам’ятні місця району, допомагає широкому колу користувачів у ознайомленні з районом, його історичною спадщиною.

На Веб-сайті Централізованої бібліотечної системи Голлсіївського району міста створено рубрику районного проекту «Голосієво – наш дім», який широко популяризує туристичні ресурси Голосієва.

На суб-веб сторінці Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації на офіційному Інтернет-порталі КМДА в розділі «Культура та туризм» розміщено інформацію про туристично-привабливі об’єкти Голосіївського району. У розділі «Новини» створено фоторубрику «Місця відпочинку у Голосієво», яка знайомить з парками, скверами, привабливими куточками Голосіївського району.

 

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Новини Центру надання адмін. послуг